facebook
linkedin
youtube

Digitalizacja dokumentów i automatyzacja procesów wpisują się silnie w trend ostatniej dekady, czyli w przyspieszającą rewolucję cyfrową. Grupa CLASSEN konsekwentnie wdraża komunikację EDI jako wiodącą formę wymiany dokumentów ze swoimi partnerami handlowymi. Usługę tę realizuje firma EDISON S.A., będąca częścią Grupy EDITEL.

Profil klienta

Grupa CLASSEN od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Szeroka gama produktów obejmuje, oprócz paneli podłogowych, także drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Ich odbiorcami są markety budowalne (DIY), hurtownie branżowe oraz wyspecjalizowane sklepy. CLASSEN sprzedaje swoje produkty w całej Europie. Dostarcza je m.in. do sieci takich jak: OBI, Bauhaus, Hornbach, Castorama (KingFisher) czy Leroy Merlin, czyli wiodących sieci DIY zlokalizowanych głównie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Firma CLASSEN powstała w 1963 roku w miejscowości Kaisersesch w Niemczech, gdzie do dzisiaj znajduje się jej główna centrala i jeden z zakładów produkcyjnych. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez trzy spółki: Classen-Pol S.A., Classen Floors Systems Sp. z o.o. oraz RuckZuck.biz Sp. z o.o. W mieszczącym się w Polsce zakładzie produkcyjnym (w Zwonowicach k. Rybnika) pracuje ponad 500 osób, zaś linie produkcyjne i przestrzenie magazynowe zajmują powierzchnię blisko 46 000 m2.

Współpraca z Edison S.A.

Procesy dostaw do sieci handlowych zlokalizowanych w wielu krajach Europy to wyzwanie, któremu trudno sprostać bez wsparcia elektronicznej wymiany danych (EDI). W celu wdrożenia tej usługi Grupa CLASSEN nawiązała współpracę z firmą EDISON S.A. O wyborze właśnie EDISONa zadecydowało doświadczenie w branży DIY, referencje i doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych. Wszystkie firmy w Grupie EDITEL oferują perfekcyjną znajomość technologii EDI w połączeniu ze znajomością lokalnych uwarunkowań biznesowych, technicznych i regulacyjnych. Zakres projektu obejmował:

  1. migrację połączeń realizowanych przez poprzedniego operatora EDI;
  2. ustanowienie połączeń z kolejnymi partnerami handlowymi;
  3. rozszerzenie zakresu stosowanych komunikatów handlowych i logistycznych;
  4. ustanowienie połączeń wewnątrz Grupy CLASSEN;
  5. zapewnienie komunikacji z operatorami logistycznymi;
  6. archiwizację faktur elektronicznych.

Implementacja EDI

Pomimo dużej skali projektu wdrożenie przebiegło znacznie szybciej niż zakładano - w ciągu 12 miesięcy udało się zrealizować harmonogram prac zaplanowany na 14 miesięcy. Sprawna realizacja to efekt dobrej współpracy obu stron i znakomitego przygotowania Grupy CLASSEN do nowoczesnej komunikacji EDI – m.in. wykorzystywanie od wielu lat standardów GS1. To, co obecnie jest już realizowane to komunikacja EDI z wykorzystaniem wielu protokołów komunikacyjnych (AS2, SFTP, X.400) z 40 partnerami biznesowymi w 14 krajach (Niemcy, Austria, Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia, Francja, Węgry, Estonia, Litwa, Bośnia i Hercegowina, Luksemburg). Sprawna komunikacja pomiędzy różnymi systemami IT w różnych krajach wymagała uruchomienia usługi translacji formatów między systemami informatycznymi CLASSENA a każdym z odbiorców. Projekt jest wciąż na etapie rozwojowym – zaplanowane jest podłączenie kolejnych 40 partnerów biznesowych.

Oprócz standardowego zakresu usług Grupa CLASSEN zdecydowała się na rozbudowane, całodobowe wsparcie techniczno-biznesowe. Wdrożony został także system archiwizacji faktur elektronicznych.

Nowoczesny handel w branży DIY nie funkcjonuje bez komunikacji EDI. Dla wiodących producentów w tej branży – takich jak Grupa CLASSEN – kompleksowe usługi EDI dostarczane w skali międzynarodowej to standard wymagany dla zapewnienia jakości wymiany handlowej. Takiej jakości zawsze dostarcza Grupa EDITEL.

Najczęściej czytane

Zadzwoń do nas!

Odpowiemy na każde pytanie dotyczące EDI

RELACJE INWESTORSKIE

MEDIA

EDIPEDIA

POLITYKA PRYWATNOŚCI 

BAZA WIEDZY

AKTUALNOŚCI

WEBINARIA

EDISON S.A.

ul. Dobrego Pasterza 122A
31-416 Kraków 

KRS 0000040306 
REGON 351139980 
NIP 6761598008

KONTAKT

+48 12 21 32 300
info@edison.pl
sales@edison.pl

 

SOCIAL MEDIA

facebook whiteli whiteyt white

EDITEL Group

Editel Austria GmbH
Editel CZ s.r.o.
Editel SK s.r.o.
Editel Hungary Kft.
Editel Adria d.o.o.

 

PEF logo 

 

iso

 

Peppol
ISO/IEC 27001
ISO 14001:2015 i 9001:2015