facebook
linkedin
youtube

Grupa CLASSEN, w skład której w Polsce wchodzą spółki: Classen-Pol S.A., Classen Floor Systems Sp. z o.o. i RuckZuck.biz Sp. z o.o., jest producentem i dystrybutorem produktów dla domu takich, jak drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe oraz meble kuchenne. Polska siedziba firmy odpowiada za obsługę marketów budowlanych (DIY), hurtowni oraz sklepów detalicznych z Europy Środkowo-Wschodniej.

Grupa CLASSEN – Klient dbający o standardy

Dla tak dużego i działającego już od 30 lat przedsiębiorstwa ważne jest nie tylko terminowe świadczenie usług na jak najwyższym poziomie, ale także sprawna wymiana informacji z partnerami handlowymi przy zachowaniu obowiązujących standardów. W związku z tym skupione w ramach Grupy spółki od lat korzystają z kodów produktowych zgodnych z GS1. Stosowanie standardów GS1 było także dużą korzyścią przy wdrażaniu komunikacji EDI.

Edison wspiera Grupę CLASSEN

Grupa CLASSEN, w celu dalszego podnoszenia jakości usług, podjęła współpracę z firmą Edison S.A., w następujących obszarach:

  • transfer dokumentów z dostawcami,
  • transfer dokumentów z odbiorcami,
  • transfer dokumentów wewnątrz Grupy,
  • integracja danych z platformą/sklepem internetowym.

Spółki Classen-Pol, Classen Floor Systems i RuckZuck.biz podpisały z Edison oddzielne umowy na usługi: elektroniczna wymiana danych EDI (ang. Electronic Data Interchange) i archiwizacja faktur elektronicznych. W ramach współpracy Edison m.in.:

  • gwarantuje Klientowi wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia,
  • zapewnia spółkom z Grupy (zarówno polskim, jak i zagranicznym) komunikację między sobą,
  • obsługuje handel zagraniczny Klienta (z typowymi kierunkami, ale także z obszarami, jak Litwa, Estonia, Bośnia i Hercegowina),
  • oraz świadczy usługi doradztwa biznesowego i handlowego.

O postępach wdrożenia na każdym etapie realizacji i dotrzymywaniu terminów wyznaczonych w harmonogramie prac, Klientowi raportuje opiekun biznesowy i techniczny dedykowany do projektu z ramienia Edison.

Implementacja elektronicznej wymiany danych EDI

Komunikacja EDI to uniwersalny język przesyłania komunikatów, który opiera się na międzynarodowych standardach. Daje on możliwość przekazywania ustrukturyzowanych informacji między jednym systemem informatycznym a drugim z wykorzystanie infrastruktury dostawcy usług EDI.. W przypadku każdej firmy, która korzysta z EDI, bardzo ważne stają się kody GLN*, o które opierają się wszystkie połączenia. Identyfikator GLN umożliwia komunikację pomiędzy spółkami wewnątrz Grupy CLASSEN, ale również ze wszystkimi partnerami biznesowymi organizacji, którzy mają uruchomioną komunikację EDI. Dla każdej firmy korzystającej z EDI bardzo ważnym staje się stosowanie niepowtarzalnych w skali globalnej identyfikatorów EDI – najlepiej w tej roli sprawdzają się numery GLN generowane przez GS1. GLN nie tylko jest identyfikatorem w ramach komunikacji EDI, ale także lokalizuje (w sensie fizycznym) miejsca odbioru i dostaw.

Wdrożenie EDI w spółkach Grupy CLASSEN polegało m.in. na skomunikowaniu partnerów biznesowych i uruchomieniu u nich elektronicznej wymiany danych. Przygotowanie do migracji i rozwoju projektu zaplanowano wieloetapowo, natomiast zakolejkowani, nowi dostawcy mieli obowiązek wypełnić dedykowane ankiety. Obecnie, w obu kierunkach, obsługiwane są następujące dokumenty: zamówienia (ORDERS), faktury (INVOICE), faktury korygujące (CORINV), odpowiedzi na zamówienia (ORDRSP), awiza wysyłki (DESADV). Prace nad kolejnymi typami dokumentów są cały czas prowadzone.

W ramach projektu EDISON realizuje dla Grupy CLASSEN usługi konwersji plików (zwane także usługami translacji). Każda ze spółek Grupy wysyła i otrzymuje komunikaty w swoim własnym formacie bez względu na formaty stosowane przez partnerów handlowych. Całość procesu dostosowania formatów (konwersji) odbywa się automatycznie na platformie usługowej EDISON.

W celu zapewnienia ciągłości komunikacji EDISON gwarantuje całodobowe wsparcie techniczne dla wszystkich spółek z Grupy CLASSEN.

Wszystkie usługi świadczone przez firmę EDISON posiadają certyfikat „Zgodny z GS1”.

Archiwizacja faktur elektronicznych

We wszystkich spółkach Grupy CLASSEN, wraz z implementacją EDI, Edison uruchomił dodatkową usługę wspierającą Klienta, jaką jest system archiwizacja faktur elektronicznych (SAFE).. Dokumenty archiwizowane są z zachowaniem aktualnych przepisów prawno-podatkowych (przez minimum 5 lat od powstania obowiązku podatkowego). Edison czuwa nad poprawnością formatu również z zachowaniem dobrych praktyk i regulacji Grupy roboczej ECR Polska.

W przypadku kontroli z urzędu skarbowego w systemie SAFE możliwe jest utworzenie specjalnego konta dla kontrolerów – na określony czas i zdefiniowany zakres dokumentów. Pozwala to odciążyć Klienta m.in. od czasochłonnego szukania dokumentów. . Dodatkowo wszystkie operacje na archiwum można prześledzić i skontrolować.

* GLN (ang. Global Location Number) to Globalny Numer Lokalizacyjny przyznawany przez GS1. GLN jest numerem 13-cyfrowym. Każdy kraj ma inny numer. W Polsce zaczyna się on od 59.

Najczęściej czytane

Zadzwoń do nas!

Odpowiemy na każde pytanie dotyczące EDI

RELACJE INWESTORSKIE

MEDIA

EDIPEDIA

POLITYKA PRYWATNOŚCI 

NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ

BAZA WIEDZY

AKTUALNOŚCI

WEBINARIA

EDISON S.A.

ul. Dobrego Pasterza 122A
31-416 Kraków 

KRS 0000040306 
REGON 351139980 
NIP 6761598008

KONTAKT

+48 12 21 32 300
info@edison.pl
sales@edison.pl

 

SOCIAL MEDIA

facebook whiteli whiteyt white

EDITEL Group

Editel Austria GmbH
Editel CZ s.r.o.
Editel SK s.r.o.
Editel Hungary Kft.
Editel Adria d.o.o.

 

PEF logo 

 

iso

 

Peppol
ISO/IEC 27001
ISO 14001:2015 i 9001:2015